تجهیزات دیابتی
پر فروش ترین های تجهیزات دیابتیتجهیزات دیابتی

تجهیزات دیابتی

دیابت یکی از بیماری‌های شایع است که افراد زیادی با آن دست پنجه نرم می‌کنند. در این بیماری سطح گلوکز بالا می‌ماند و یک هورمون به اسم انسولین ک وظیفه آن تبدیل قند موجود در بدن به انرژی است نمی‌تواند این انتقال را به‌درستی انجام دهد. نقص یا اختلال عملکرد این هورمون باعث بیماری دیابت می‌شود. برای جلوگیری از ایجاد این مشکل و مدیریت بهتر بیماری از وسایل و ابزارهای خاصی که در دسته‌ تجهیزات دیابتی قرار می‌گیرند، استفاده می‌شود که در ادامه مقاله بیشتر آشنا خواهید شد.

تجهیزات دیابتی برای افراد دارای دیابت

تجهیزات دیابتی برای تست قند خون استفاده می‌شود که این محصولات امری حیاتی برای افراد مبتلا به این بیماری مزمن است. تست دیابت با اندازه‌ گیری سطح قند خون در بدن انجام می‌شود که برای کنترل و پایش دقیق بیماری بسیار اهمیت دارد.

لیست تجهیزات دیابتی

لیست دستگاه‌های تست قند خون شما کمک می‌کنند علائم حیاتی مربوط به این اختلال را به‌خوبی مشاهده و دنبال کنید و در زمان‌های لازم سطح قند خون بدن را متعادل کنید. به این نکته توجه داشته باشید که وجود این وسایل در خانه‌ی هر فرد مبتلا به دیابت ضروری است و در مسافرت‌ها هم باید حتماً این وسایل را با خود به همراه داشته باشید. پس اگر خودتان یا شخصی در خانواده‌تان به دیابت مبتلا است همین امروز برای خرید تجهیزات دیابتی از فروشگاه پیام دیابت اقدام کنید.

دستگاه اندازه گیری قند خون

دستگاه تست قند خون مهم‌ترین ابزار در تجهیزات دیابتی است. این دستگاه ۳ نوع مختلف دارد که هر کدام به روشی خاص به اندازه‌گیری و سنجش میزان قند خون می‌پردازند.

انواع دستگاه تست قند خون

دستگاه تست قند خون نواری: یکی از بهترین نوع دستگاه تست قند خون در دسته تجهیزات دیابتی همین دستگاه‌های نواری است. دقت بسیار بالایی دارد و با ایجاد برش کوچکی در پوست، می‌تواند میزان قند موجود در خون را اندازه‌گیری کند. استفاده از این دستگاه به بزرگ‌سالان توصیه می‌شود چون این تست برای کودکان می‌تواند دردناک و آزاردهنده باشد.
دستگاه تست بدون سوزن: برای افرادی که برش‌های سوزن را دوست ندارند. این محصول بسیار خوب است. سنجش قند خون در دستگاه‌های تست قند خون به‌وسیله‌ی یک سنسور انجام می‌شود و نیاز به ایجاد خراش روی پوست نیست. به همین دلیل است که استفاده از آن را برای کودکان مبتلا به دیابت توصیه می‌کنند چون برای اندازه‌گیری، هیچ‌گونه دردی را احساس نمی‌کنند و محل قرارگیری آن بر روی بازو است.

دستگاه تست قند خون CGM یا مداوم: این مدل مثل یک دستبند روی مچ بسته می‌شود و از محبوبیت بالایی برخوردار است. این دستگاه تست قندخون به طور مداوم و از طریق سنسورهایی که دارد، میزان قند خون فرد را اندازه‌گیری می‌کند. مسلمأ قیمت بیشتری نسبت به دو مدل دیگر دارد و هزینه‌ی تعمیر و یا نگهداری آن هم بالا است.

نوار دستگاه قند خون در دسته تجهیزات دیابتی

نوار تست قند خون در دستگاه ‌های تست قند خون نواری کاربرد دارد. بعد از اینکه پوست شما به‌وسیله‌ی سوزن دستگاه خراشیده شد، مقداری خون از زیر پوست خارج و مستقیم روی این نوار ریخته می‌شود. تمام سطح نوار تست با ماده‌ی شیمیایی به نام گلوکز اکسید از پوشیده شده و بلافاصله با گلوکز خون واکنش نشان، اسید گلوکونیک تولید می‌کند. این دستگاه در دسته تجهیزات دیابتی طی این فرآیند می‌تواند میزان قند خون شما را نشان میدهد.

سوزن دستگاه قند خون در دسته تجهیزات دیابتی

سوزن تست قند خون یا (Lancet) برای جمع‌آوری نمونه خون جهت اندازه‌گیری سطح قند خون استفاده می‌شود. سوزن تست قند خون به عنوان قسمتی از دستگاه‌های تست قند خون (Glucose Meter) عمل می‌کند. این سوزن بسیار نازک و تیز است که به طور تاشونده در دستگاه تست قند خون قرار دارد. پس از تهیه نمونه خون، با وارد کردن سوزن به آن، نمونه به‌صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

سرنگ انسولین

بیماران دیابتی که نیاز به تزریق انسولین دارند، یکی از روش‌های تزریق انسولین، استفاده از سرنگ است. سرنگ‌‌هايی كه سر سوزن آن از بدنه جدا می‌شود، فضای مرده ‏‌ای وجود دارند که مقداری انسولين در آن باقی می‌ماند و محاسبه دوز انسولين تزریق شده را برای فرد ديابتی مشكل می‌سازد. تولید سرنگ انسولین یکپارچه این مشکل را به حداقل می‌‏‌رساند.

 قلم انسولین

قلم انسولین وسیله‌ای است که برای تزریق انسولین و مدیریت دیابت استفاده می‌شود. این وسیله برای اولین بار در سال ۱۹۸۵ توسط شرکت نوو نوردیسک به بازار عرضه شد. باید توجه داشت که قلم انسولین به دو نوع، یک بار مصرف و چند بار مصرف، تقسیم می‌شود.

بهترین دستگاه تست قند خون چه ویژگی‌هایی دارد؟

اگر به دنبال خرید دستگاه تست قند خون هستید، حتماً این بخش را با دقت بخوانید. در این قسمت همه نکاتی که باید برای خرید یک دستگاه مناسب در نظر داشته باشید را برایتان توضیح داده‌ایم.

میزان دقت دستگاه تست قند خون

تاکید بر دقت دستگاه‌های تست قند خون در ارتباط با سلامت کاربران بسیار حائز اهمیت است. از این رو، انتخاب بهترین دستگاه تست قند خون امری حیاتی است که نیازمند مراجعه به استانداردها و معیارهای قابل اعتماد است. استاندارد قدیمی‌تر در این زمینه به سال 2003 با نام ISO 15197 معرفی شد. این استاندارد در نظر گرفت که دستگاه‌هایی که مقدار قند را با دقت 15% بیشتر یا کمتر از واقعی نشان می‌دهند، به عنوان دستگاه‌های دقیق شناخته شوند.

اما در حال حاضر، استفاده از این استاندارد به دلیل دقت پایین آن توصیه نمی‌شود. استانداردهای جدیدتری با عنوان ISO 15197:2015 و ISO 15197:2013 معرفی شده‌اند که دارای دقت بیشتری می‌باشند؛ بنابراین، هنگام خرید دستگاه تست قند خون یا تجهیزات دیابتی، توصیه می‌شود که دستگاه‌هایی با استانداردهای سال 2015 یا 2013 را انتخاب کنید. این دستگاه‌ها از دقت بالاتری برخوردارند و استفاده از آن‌ها با اطمینان بیشتری صورت می‌گیرد.

نمایشگر واضح

بهتر است تجهیزات دیابتی را خریداری کنید که نمایشگری بزرگ و واضح داشته باشد و به‌راحتی بتوان میزان قند خون را از روی آن خواند. اگر فرد استفاده‌کننده مشکل زیادی در بینایی دارد. می‌توانید از دستگاه‌های با پخش صوتی استفاده کنید که اعداد را به‌صورت صوتی هم می‌خواند.

سرعت سنجش قند

تقریباً تمامی دستگاه‌های تست قند خون سرعت مناسبی در اعلام نتیجه دارند و حداکثر زمان مورد نیاز برای نمایش مقدار قند خون، حدوداً ۶۰ ثانیه است. با این حال، اگر از دستگاه‌های سریع‌تر و جدیدتر استفاده کنید، نیازی به حتی یک دقیقه صبر کردن ندارید. دستگاه‌های پیشرفته‌تر زمان کوتاه‌تری برای نمایش نتیجه تست دارند، به طوری که ممکن است نتیجه را در کمتر از ۵ ثانیه اعلام کنند. این زمان کوتاه نه تنها استفاده از دستگاه را راحت‌تر می‌کند، بلکه در موارد بیماری‌های شدید هم می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

میزان خون مورد نیاز دستگاه تست قند خون

گرچه دستگاه‌های تست قند با مقدار بسیار کمی از خون کار می‌کنند، اما وقتی بخواهید روزی چندین بار از دستگاه استفاده کنید، همین مقدار کم هم مشکل ساز می‌شود. از این رو دستگاه‌های جدیدتر مقدار خون لازم را تا یک دهم مدل‌های قدیمی کاهش داده‌اند. در مدل‌های ارزان‌تر و قدیمی گاهی به 3 میکرو لیتر خون نیاز است، اما در مدل‌های جدیدتر این مقدار به 3/0 میکرو لیتر کاهش یافته است. این مقدار کمتر خون به معنای خونریزی کمتر و درد کمتر بیمار خواهد بود.

قیمت دستگاه تست قند خون

آخرین نکته‌ای که در زمان خرید دستگاه‌ اندازگیری قند خون باید به آن توجه داشت قیمت دستگاه است. اصولاً با توجه به ارزان بودن این دستگاه قیمت آن زیاد مهم نیست و معمولاً همه اشخاص می‌توانند انواع گران آن را هم خریداری کنند. اما مسئله ایی که باید در مورد قیمت مدنظر داشت این است که قیمت دستگاه تست قند خون از دو بخش تشکیل شده است؛ یکی قیمت خود دستگاه اصلی که تنها یک بار خریداری می‌شود و تا مدت‌ها از آن استفاده خواهد شد و دیگری قیمت سوزن تست قند خون و قیمت نوار تست قند خون که یک‌بار مصرف بوده و برای هر بار استفاده از دستگاه باید از نوار جدیدی استفاده کرد.
از این رو در هنگام خرید از تجهیزات دیابتی توجه کنید که نوار دستگاه قیمت زیادی نداشته باشد. گاهی برخی دستگاه‌ها بسیار ارزان هستند و حتی در برخی مراکز به رایگان ارائه می‌شوند، اما نوار تست گران‌قیمتی دارند و به مرور زمان هزینه زیادی را فرد متحمل میشود. با این حال قیمت دستگاه قند خون ایرانی بسیار مناسب هست و از کیفیت مطلوبی هم برخوردارند.

مرکز فروش تجهیزات دیابتی

برای خرید باکیفیت‌ترین و معتبرترین دستگاه تست قند خون  یا تجهیزات دیابتی می بایست به مرکز فروش این دستگاه یعنی سایت پیام دیابت مراجعه کنید. در مراکز فروش دستگاه‌های قند خون معمولاً بر روی برند خاصی کار می‌کنند که درصد اشتباه آن کم باشد و به جواب آزمایشگاه بسیار نزدیک شود و همیشه دستگاه‌هایی در این مراکز وجود دارد که دارای خدمات پس از فروش نیز می‌باشد و نوار قند خون و سوزن آن نیز وجود داشته باشد؛ زیرا برخی برندها لوازم جانبی آن‌ها موجود نمی‌باشد که افراد دچار نگرانی می‌شوند‌.

قیمت دستگاه‌های قند خون در مراکز فروش نسبت به بازار بسیار مقرون به‌صرفه‌تر است برای این‌که به‌طور مستقیم به خریداران عرضه می‌شود و واسطه‌ای در این میان وجود ندارد. دستگاه قند خون جزء دستگاه‌های بسیار حساس می‌باشد که در اثر ضربه شدید ممکن است کارایی خود را از دست بدهند پس همیشه به‌خوبی از آن محافظت کنید تا ماندگاری بالایی داشته باشد.

خرید تجهیزات دیابتی به صورت اینترنتی

خرید تجهیزات دیابتی از فروشگاه‌های اینترنتی امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد این روش خرید در برخی موارد می‌تواند به‌صرفه‌تر و بهتر باشد؛ زیرا که از مزایای خرید آنلاین تجهیزات دیابتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
متنوع بودن محصولات: بیشتر از 80 مدل دستگاه تست قند وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ها بهترین آن را انتخاب کنید.
قیمت رقابتی ‌تر: با یک سرچ ساده در گوگل به هزاران فروشگاه بر می خورید که تجهیزات دیابتی در آن‌ها بفروش می‌رسد که می‌توانید قیمت‌ها را مقایسه کنید. ارسال فوری و راحت بدون دردسر: تسهیل در مقایسه و بررسی مشخصات محصولات راحتی خرید در هر کجا که از کشور که هستید.

نکاتی که برای خرید تجهیزات دیابتی از فروشگاه‌های اینترنتی باید به آن‌ها توجه کنید

اعتماد به فروشگاه اینترنتی برای این که لذت خرید اینترنتی و راحت را تجربه کنید. حتماً از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. به طور مثال، برای بررسی معتبر بودن پیام دیابت کافی است به نشان اعتماد الکترونیک که در پایین صفحه درج شده است توجه کنید و یا با شماره تلفن ثابت موجود در سایت تماس بگیرید و از کارشناسان مجموعه بابت مشخصات کالاها اطمینان حاصل کنید. ضمن این که با این کار امکان دریافت مشاوره تلفنی و خرید دقیق‌تر را هم خواهید داشت.
به مشخصات محصول دقت کنید: به صفحه هر محصول که مراجعه می‌کنید همه موارد را بررسی کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

کلام آخر

در این مطلب از سایت پیام دیابت و لیست تجهیزات دیابتی و خرید آن‌ها صحبت کردیم در صورت مبتلا بودن شما یا خانواده‌تان به دیابت پیشنهاد ما به شما خرید از فروشگاه پیام دیابت است ک بهترین باکیفیت‌ترین و مقرون‌به‌صرفه ترین اجناس چه به‌صورت حضوری یا غیرحضوری در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد.

 

در این قسمت میتوانید سفارشات خود را پیگیری کنید:
ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا
ارسال به سراسر کشور
پرداخت آنلاین با کارت های شتاب
امکان پرداخت در محل

در این قسمت میتوانید سفارشات خود را پیگیری کنید:

معرفی مرکز پیام دیابت 
 • با توجه به شیوع بیماری دیابت در ایران و با وجود مشکلات فراوان در این زمینه مرکزاطلاع رسانی پیام دیابت برای اولین بار در ایران اقدام به خدمات رسانی وسیع و گسترده ویژه افراد دیابتی نموده به گونه ای که این افراد بتوانند تمام خدمات و نیازهای خود را با بهترین کیفیت و کمترین قیمت در یک مکان متمرکز و گسترده در دسترس داشته باشند و علاوه بر آشنایی با محصولات مختلف بتوانند به راحتی آنها را سفارش دهند.

تماس با پیام دیابت

   آدرس:

  شعبه 1 شیراز میدان لیعصر روبروی درمانگاه شهید رضایی مجتمع سلمان طبقه همکف واحد 11

  شعبه 2  معالی آباد بین خلبانان و دوستان نبش کوچه 17 مجتمع نغمه

  •           پشتیبانی         09399993878
  •            09176080313           مدیریت
تمام حقوق مادی و معنوی برای وب سایت مرکز اطلاع رسانی پیام دیابت محفوظ است. 1396 - 1401